Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – podsumowanie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – podsumowanie

Data publikacji 12.12.2016

W piątek na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania, w których szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. Cyklicznie prowadzona akcja ma za zadanie zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym.

Podczas działań policjanci ujawnili 353 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami,  oraz 376 wykroczeń popełnionych przez pieszych. W 237 przypadkach piesi przechodzili w miejscach niedozwolonych, a w 69 nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Dodatkowo 5 rowerzystów również zapomniało, że przepisy ruchu drogowego obowiązują także miłośników jednośladów. Ogółem  w trakcie działań prowadzonych przez funkcjonariuszy ujawniono ponad 720 nieprawidłowych zachowań użytkowników dróg.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o trzeźwość, rozsądek oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że tylko prawidłowe  zachowania pomagają w poprawie bezpieczeństwa na drodze.