Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad dwa miesiące w powiecie buskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 13.12.2016

Ponad dwa miesiące w województwie świętokrzyskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Z tej metody kontaktu z policjantami chętnie korzystają mieszkańcy naszego województwa. Również w powiecie buskim rośnie liczba zgłoszeń dokonanych za pośrednictwem interaktywnej strony internetowej.

Do dziś za pośrednictwem MAPY na terenie powiatu buskiego naniesiono 98 zgłoszeń. Wszystkie zgłoszenia są traktowane poważnie i zostały zweryfikowane przez policjantów. Do tej pory większość zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych i nieprawidłowego parkowania. Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy, w miejscu naszego zamieszkania. Naniesione zagrożenia ukierunkują działania Policji. Zgłoszenia są anonimowe – nie trzeba podawać swoich danych.

Jak dodać zgłoszenie?

W celu dodania zagrożenia należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

MAPA nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji bądź zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112.

Opr. TP

zobacz film