Uciekał przed policjantami, trafił do celi - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami, trafił do celi

Data publikacji 19.12.2016

Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy zatrzymali wczoraj kierowcę BMW, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Mężczyzna pojazdem uszkodził ogrodzenie, a następnie uciekł w kierunku sąsiedniej miejscowości. Na widok policyjnego radiowozu podjął próbę ucieczki, którą zakończył rozbijając pojazd na drzewie. 29 – latek odmówił poddania się badaniu w celu ustalenia stanu trzeźwości. Policjanci pobrali krew. Jeżeli okaże się, że mężczyzna w trakcie kierowania pojazdem był nietrzeźwy lub pod wpływem środka odurzającego, to za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło wczoraj, po godzinie dwudziestej drugiej w gminie Busko – Zdrój. Policjanci dostali zgłoszenie, że w jednej z podbuskich miejscowości kierujący ciemnym BMW wjechał w ogrodzenie posesji, a następnie odjechał w kierunku sąsiedniej miejscowości. Policjanci wypytali 57 – letnią pokrzywdzoną o szczegóły zdarzenia i do sąsiedniej miejscowości skierowany został patrol ruchu drogowego.  Po przyjeździe na miejsce, mundurowi zauważyli pojazd opisany przez zgłaszającą. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe wydając kierującemu polecenie do zatrzymania się. Kierujący BMW na widok policyjnego radiowozu podjął próbę ucieczki, którą zakończył rozbijając pojazd na drzewie. Stróże prawa zatrzymali 29 – letniego kierowcę. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a jego zachowanie wskazywało, że może być również pod wpływem narkotyków. 29 – latek był bardzo pobudzony i agresywny. Groził interweniującym policjantom, używał w stosunku do nich słów wulgarnych, chcąc na nich wymóc zaprzestanie wykonywania obowiązków służbowych. Odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. W czasie wykonywania czynności okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Dziś, po wytrzeźwieniu 29 – latka śledczy będą ustalać przebieg wczorajszego zdarzenia.  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego ustawodawca przewidział karę do roku pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że kierujący BMW miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, to będzie to kolejne przestępstwo które popełnił wczoraj. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia. Po zliczeniu ich przez policjantów, odpowie za wszystkie przez sądem.  

Pomimo wielokrotnych apeli świętokrzyskich policjantów, nie wszyscy kierujący zachowują trzeźwość podczas wsiadania za kierownicę pojazdu. Dlatego nadal zwracamy się do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Zareagujmy, zadzwońmy po Policję. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Opr. TP

  • Pojazd którym uciekał mężczyzna
  • Pojazd którym uciekał mężczyzna
  • Pojazd którym uciekał mężczyzna