Szkolenie czworonożnych funkcjonariuszy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie czworonożnych funkcjonariuszy

Data publikacji 20.12.2016

Wczoraj w buskim parku odbyło się szkolenie dla przewodników i psów policyjnych. Podczas zajęć doskonalenia sprawności użytkowej ćwiczono posłuszeństwo, tropienie na podłożu różnorodnym, pokonywanie przeszkód oraz wiele innych elementów, które potrzebne są podczas pełnienia codziennej służby. W zajęciach uczestniczyły psy rasy owczarek niemiecki i owczarek belgijski.

We wczorajszych ćwiczeniach udział wzięli przewodnicy wraz ze swoimi psami służbowymi z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Komend Powiatowych w Busku – Zdroju, Pińczowie i Kazimierzy Wielkiej. Korzystając z scenerii buskiego parku zdrojowego, psy trenowały posłuszeństwo ogólne, pokonywanie przeszkód terenowych, a także aportowanie przedmiotów.
Szkolenie czworonogów rozpoczęło się od zabawy z piłką, która jest formą rozgrzewki przed realizacją ćwiczeń z posłuszeństwa. Policjanci, za każde poprawne wykonanie ćwiczeń nagradzali swoich podopiecznych „psimi smakołykami”. Dwa dwunastomiesięczne psy - Kat i Kajman z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, przydzielone są do tresury indywidualnej w kategorii patrolowo – tropiącej do działania bez kagańca. Czworonożni funkcjonariusze szkoleni są na terenie garnizonu świętokrzyskiego, a nie w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. Do CSP jeżdżą na zaliczenia kolejnych etapów stopnia wytresowania. Wczorajszego szkolenia w Busku – Zdroju miało na celu urozmaicenie psom miejsca treningów i potencjalnego działania. Zajęcia prowadzone były pod nadzorem podkom. Tomasza Gonciarza z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.        

Opr. TP

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...