Zatrzymani mężczyźni podejrzewani o kradzież drewna - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani mężczyźni podejrzewani o kradzież drewna

Data publikacji 20.12.2016

Stopniccy policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn. Są oni podejrzewani o kradzież drewna z lasu na terenie gminy Tuczępy. Policjanci zabezpieczyli około 6 metrów sześciennych nielegalnie pozyskanego drewna. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu Straż Leśna Nadleśnictwa Chmielnik realizuje wspólne patrole z funkcjonariuszami Policji. Wczoraj strażnicy leśni powiadomili stopnickich policjantów, że na terenie gminy Tuczępy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogli dokonać kradzieży drewna z lasu. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Tam w pojeździe, którym poruszało się dwóch 23 – latków, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 54 sztuki drewna brzozowego o długości około 1 metra i średnicy od 10 do 20 cm. Ponadto po dokładnym obejrzeniu miejsca zdarzenia, policjanci ustalili, że w tym miejscu mężczyźni mogli dokonać wyrębu około 20 drzew. W miejscu zamieszkania jednego z mężczyzn, znaleziono około 6 metrów sześciennych drewna z brzozy i akacji. Jak wstępnie oszacowali strażnicy leśni, wartość zabezpieczonego drewna przewyższa kwotę 1000 zł.  Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Dziś śledczy będą ustalać właścicieli lasów, z których w nielegalny sposób pozyskano drewno.   Dokonają też szczegółowej wyceny. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP