Trwa policyjna akcja „Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie 2016” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa policyjna akcja „Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie 2016”

Data publikacji 24.12.2016

Wczoraj na drogach w całym kraju rozpoczęły się policyjne działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie”. Tylko w pierwszym dniu trwania akcji, buscy policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego zatrzymali 5 praw jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Od wczoraj na drogach w całym kraju trwa policyjna akcja „Bezpieczny Weekend Boże Narodzenie”. Głównym celem działań jest zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Stróże prawa będą również przeciwdziałać zagrożeniom o charakterze kryminalnym. Tylko w pierwszym dniu trwania akcji, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na drogach powiatu buskiego zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowywanym.

Przypominamy, iż nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, brawura, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu oraz jazda po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających – to najczęstsza przyczyna wypadków drogowych.

Apelujemy do wszystkich kierujących! „Noga z gazu”!

Zadbaj o własne bezpieczeństwo. Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego i zwolnij… Ale nie tylko wtedy, gdy widzisz policjantów.

Opr. TP