17 – latek zatrzymany z marihuaną - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

17 – latek zatrzymany z marihuaną

Data publikacji 27.12.2016

Buscy policjanci zatrzymali w nocy z niedzieli na poniedziałek 17 – letniego mieszkańca powiatu buskiego. Nastolatek wtargnął nagle przed samochód, w którym następnie rozbił przednią szybę. Funkcjonariusze podejrzewają go o posiadanie narkotyków oraz uszkodzenie aparatury medycznej w karetce pogotowia. Mundurowi znaleźli przy nastolatku susz roślinny wstępnie zidentyfikowany jako marihuana. Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego buskiej komendy, w nocy niedzieli na poniedziałek otrzymali informację o zdarzeniu drogowym. Przed jednym z lokali na terenie miasta, nastolatek wtargnął przed nadjeżdżający samochód, a następnie wszedł na pokrywę silnika i głową rozbił przednią szybę. Z zachowania nastolatka można było wywnioskować, że może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. 17-latek został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Cały czas był pobudzony i agresywny. Podczas przebywania w karetce pogotowia chłopak uszkodził sprzęt medyczny. Jak wstępnie ustalono, naprawa będzie kosztowała około 1000 zł. Policjanci u 17 – latka znaleźli zawiniątko z zawartością suszu roślinnego oraz okrągłe metalowe pudełko zawierające 24 białe tabletki i kapsułkę. Badanie przeprowadzone testerem narkotykowym wykazało, że susz to marihuana o wadze 3 gramów. Zabezpieczone tabletki i kapsułka zostaną poddane dalszym badaniom. Nastolatek został hospitalizowany. Do badań również została pobrana krew w celu ustalenia czy nastolatek był pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Zgodnie z ustawą za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Zabezpieczone przez policjantów substancje