Policyjna wizyta w szkole - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna wizyta w szkole

Data publikacji 28.01.2015

Wczoraj w I Liceum Ogólnokształcącym w Busku - Zdroju gościł policjant. Wizyta miała na celu zapoznanie młodzieży z przepisami Kodeksu Wykroczeń. Funkcjonariusz omawiał najczęściej popełniane wykroczenia i zapoznał uczniów z konsekwencjami karnymi. Nie zabrakło również rozmowy o stosowaniu elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach, po zapadnięciu zmierzchu.

Większość uczniów, którzy brali udział we wczorajszym spotkaniu, to osoby w wieku powyżej siedemnastu lat. To właśnie dla nich zorganizowane było spotkanie. W trakcie pogadanki, policjant omawiał najczęściej popełniane wykroczenia. Tłumaczył w jaki sposób może zostać ukarany sprawca wykroczenia, co to jest wniosek o ukaranie do sądu, kto podlega odpowiedzialności za popełnienie wykroczenia. Wspomniał o środkach karnych, jakie mogą być nałożone przez sąd, w przypadku popełnienia niektórych wykroczeń. W czasie spotkania odpowiadał na zadawane przez uczniów pytania.

Mundurowy zwrócił uwagę jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, podczas poruszania się po drogach po zmierzchu. To nie tylko obowiązek, ale również potrzeba zagwarantowania sobie bezpieczeństwa poprzez bycie widzialnym dla kierujących pojazdami. Nosząc odblaski, kierowca jest w stanie zauważyć pieszego z odległości nawet 150 metrów. Ma wtedy czas i miejsce na podjęcie odpowiednich manewrów. Bez elementów odblaskowych kierowca widzi pieszego z odległości 20-30 metrów i nie zawsze zdąży jakkolwiek zareagować.

Opr. TP