Zatrzymani po pobiciu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po pobiciu

Data publikacji 02.01.2017

Policjanci zatrzymali wczoraj cztery osoby, które podejrzewają o pobicie trójki nastolatków. Zdarzenie miało miejsce w sylwestrowo – noworoczną noc. Do trójki nastolatków siedzących na ławce w jednej z miejscowości w gminie Stopnica podeszła grupa osób, z której czterech mężczyzn wszczęło awanturę. W wyniku pobicia, napadnięci zostali przewiezieni do szpitala. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Do pobicia doszło w sylwestrowo – noworoczną noc. Po godzinie drugiej w nocy, w pierwszy dzień nowego roku policjanci dostali zgłoszenie z jednej miejscowości w gminie Stopnica, że doszło tam do pobicia. Dzwonił 18 – latek z prośbą o pomoc. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Tam zastał dwóch 18 – latków i 16 – letnią dziewczynę. Nastolatki skarżyli się, że podeszła do nich grupa osób, z której czterej mężczyźni wszczęli awanturę. W wyniku konfliktu zgłaszający i jego znajomi zostali pobici przez napastników. Cała trójka została przewieziona do szpitala.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju ustalili i zatrzymali osoby podejrzewane o pobicie nastolatków. Był to 41 – letni mieszkaniec gminy Stopnica, dwóch osiemnastolatków oraz 16 – latek. Zatrzymani mężczyźni noc spędzili w policyjnej celi. Nieletni został przekazany pod opiekę rodziców. Dzisiaj trzej zatrzymani składali wyjaśnienia w prokuraturze. Prokurator zastosował wobec 41 – latka poręczenie majątkowe, natomiast wobec 18 – latków dozór Policji.

Ustawodawca za pobicie przewiduje karę nawet do 3 lat pobytu w zakładzie karnym. Nieletnim zajmie się sąd rodzinny.

Opr. TP