Nieletni bez odblasków - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni bez odblasków

Data publikacji 10.01.2017

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego buskiej komendy, pełniąc służbę sprawdzali m.in. czy piesi oraz inni uczestnicy ruchu drogowego podczas poruszania się po drogach posiadają elementy odblaskowe. Ujawnili oni trzech nieletnich, którzy po drodze krajowej poruszali się na rowerach, nie mając przy tym ani świateł, ani odblasków.

W trakcie przeprowadzonych kontroli w sobotę wieczorem poza terenem zabudowanym, na nieoświetlonych odcinkach dróg, funkcjonariusze ujawnili trzech nieletnich, którzy poruszali się na rowerach bez świateł. Nie posiadali również żadnych elementów odblasków na swoim ubraniu. Jak się okazało, byli to nieletni z gminy Pacanów. Funkcjonariusze wraz z nimi udali do rodziców, którym przekazali ich pociechy. Z każdym z rodziców mundurowali przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Uświadomili opiekunów do jakiej tragedii mogło dojść.

Pomimo tego, że informacje dotyczące przepisów o elementach odblaskowych pojawiają się już od dłuższego czasu, wielu osób nadal nie zadbało o to, by zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Noszenie ich to nie tylko obowiązek, ale także troska o swoje bezpieczeństwo.

Opr. JK

Źródło KPP Busko - Zdrój

  • Nieletni bez odblasków
  • Nieletni bez odblasków