NIE DAJMY SIĘ ZWIEŚĆ OSZUSTOM - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIE DAJMY SIĘ ZWIEŚĆ OSZUSTOM

Data publikacji 12.01.2017

W tym tygodniu na terenie województwa Świętokrzyskiego doszło do dwóch oszustw na szkodę osób starszych tzw. ,,metodą na policjanta”. Tym razem ofiarami przestępców stali się 83- letni mężczyzna oraz 80 -letnia kobieta – mieszkańcy Kielc. Seniorzy zostali oszukani przez osoby podające się za policjanta oraz funkcjonariusza CBŚ. W obu przypadkach pokrzywdzeni byli przekonani, że pomagają swoim bliskim lub mundurowym. W rzeczywistości stracili oni oszczędności w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Apelują, aby seniorzy  nie ufali bezgranicznie w każdą informację przekazywaną przez telefon, bez potwierdzenia jej u najbliższych. Oszuści wykorzystując psychologiczne manipulacje wiedzą, w jaki sposób wzbudzić zaufanie u osób starszych. Należy pamiętać, że funkcjonariusze nigdy nie informują osób postronnych o swoich działaniach, jednocześnie prosząc o pieniądze na jakiś cel.

Zachęcamy również nestorów do aktywnego uczestniczenia w spotkaniach organizowanych przez policjantów na terenie całego województwa. Podczas takich prelekcji można dowiedzieć się dokładnie w jaki sposób działają oszuści oraz jak się przed nimi uchronić.

 

Opr. PP

Źródło: KMP w Kielcach