Zatrzymany kłusownik - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany kłusownik

Data publikacji 13.01.2017

Wczoraj stopniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który prawdopodobnie kłusował na terenie gminy Pacanów. Funkcjonariusze zabezpieczyli wnyki, które zakładał on w zagajnikach na dziką zwierzynę.

Do  całego zdarzenia doszło na terenie gminie Pacanów. Pełniący służbę patrolową stopniccy policjanci otrzymali zgłoszenie od dyżurnego, że spacerujący po polach mieszkańcy ujawnili wnyki umocowane do drzewa, a wykonane z drutu . Funkcjonariusze szybko przystąpili do ustalania osoby, która mogła je założyć. Dokładnie sprawdzili teren zagajnika, ujawniając i zabezpieczając ślady.

Dzięki skrupulatnej pracy ustalili, że do tej sytuacji mógł się przyczynić mieszkaniec gminy Pacanów. W jego domu stróże prawa ujawnili drut stalowy podobny do tego, z  którego były wykonane wnyki.

W toku podjętych czynności policjanci ujawnili też inne rzeczy świadczące o tym, iż to 60-latek mógł być sprawcą zaistniałej sytuacji.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kłusownictwa, za złamanie prawa łowieckiego grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Opr. JK

Źródło: KPP w Busku - Zdroju