Weekend na drogach powiatu buskiego - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach powiatu buskiego

Data publikacji 16.01.2017

Buscy policjanci w miniony weekend zatrzymali cztery prawa jazdy m.in za znaczne przekroczenie prędkości oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj Policjanci z Komisariatu Policji w Stopnicy w miejscowości Gnojno zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, ponieważ podejrzewali, że może on być pod wpływem alkoholu. Okazało się, iż 37-latek ma przeszło promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj funkcjonariusze buskiej drogówki zatrzymali również dwa prawa jazdy kierowcom za znacznie przekroczenie prędkości. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Wolicy w gminie Stopnica. 44-latek jechał osobowym Audi 123 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do 50 km/h. Takie ograniczenie jest również w miejscowości Jarząbki w gminie Gnojno. Tam 47-latek jechał pojazdem marki Ford 101 km/h. Obaj mężczyźni stracili uprawnienia.


Kolejnym zdarzenie jakie miało miejsce na terenie buskiego powiatu, była kolizja drogowa w miejscowości Elżbiecin. 66-letnia kierująca pojazdem Peugeot nie zachowała należytej ostrożności w wyniku czego wjechała do przydrożnego rowu gdzie dachowała.
Mimo prowadzonych kampanii mających na celu zachęcenie do noszenia elementów odblaskowych nadal nie wszyscy mieszkańcy powiatu buskiego stosują się do tego obowiązku. W miniony weekend policjanci ujawnili aż trzy osoby, które po zmroku w terenie niezabudowanym poruszali się bez elementów odblaskowych.


Przypominamy. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz jazda z nadmierną prędkością jest jedną z przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Pamiętajmy również o noszeniu elementów odblaskowych, które mogą ratować nasze życie.


Opr. JK
Źródło: KPP w Busku-Zdroju