Buscy dzielnicowi - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Buscy dzielnicowi

Data publikacji 23.01.2017

W strukturze Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, na co dzień służbę pełni 10 dzielnicowych. Pięciu pracuje na terenie miasta i gminy Busko – Zdrój, pięciu w Komisariatach Policji w Solcu – Zdroju i Stopnicy.

Dzielnicowy to „policjant pierwszego kontaktu”. Poprzez pełnienie służby na terenie podległego rejonu, jest rozpoznawalny przez lokalną społeczność. To on odwiedza osoby starsze, schorowane i mieszkające samotnie. W trudnych sytuacjach powiadamia odpowiednie służby pomocowe, które dalej interesują się konkretną osobą. Prowadzi interwencje w skomplikowanych relacjach rodzinnych, szkolnych czy osobistych. Odwiedza uczniów szkół, przekazując im wiedzę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. W zależności od pory roku, prowadzi akcje prewencyjne takie jak np. „Bezpieczne ferie”. Przestrzega młodzież przed konsekwencjami prawnymi niebezpiecznych zachowań. Policjant – dzielnicowy podejmuje szereg działań, aby jak najlepiej zdiagnozować potrzeby i problemy lokalnej społeczności.

W strukturze Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, na co dzień służbę pełni 10 dzielnicowych:

  • Pięciu dzielnicowych z Komendy Powiatowej pracuje na terenie miasta i gminy Busko – Zdrój.
  • Dwóch dzielnicowych z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju pracuje na terenie gmin Wiślica, Nowy Korczyn i Solec – Zdrój.  
  • Trzech dzielnicowych z Komisariatu Policji w Stopnicy pracuje na terenie gmin Pacanów, Gnojno, Tuczępy i Stopnica.  

Dla osób, które chciałyby poznać więcej szczegółów dotyczących „swojego” dzielnicowego, przygotowano darmową aplikację na smartfon „Moja Komenda”. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, gdzie w zakładce „TWÓJ DZIELNICOWY” umieszczone są informacje dotyczące dzielnicowych i poszczególnych rewirów dzielnicowych. Znajdują się tam między innymi numery służbowych telefonów komórkowych, w który każdy dzielnicowy jest wyposażony. Ma to na celu ułatwienie i przyspieszenie kontaktu z policjantem. Dzielnicowi czekają na każdy sygnał, który może doprowadzić do poprawy stanu bezpieczeństwa oraz do ujawniania osób naruszających porządek publiczny.  

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju