Kierowco – zwolnij - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco – zwolnij

Data publikacji 24.01.2017

Tylko wczoraj policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 2 prawa jazdy. Dwaj kierujący w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h. Za to wykroczenie stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Choć trudne warunki pogodowe nie zachęcają do podróży, nie wszyscy kierujący dostosowują prędkość do zmiennej aury. Tylko wczoraj dwóch kierujących poruszających się w terenie zabudowany przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h. Przed południem, na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Mietel, 42 – letni kierujący volkswagenem poruszał się z prędkością 105 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do „pięćdziesiątki”. Po południu, również na tej samej drodze w miejscowości Bronina, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem passatem. Powodem było znaczne przekroczenie prędkości. 35 – latek rozpędził kierowany przez siebie pojazd do prędkości 107 km/h. W obu przypadkach spotkanie z mundurowymi zakończyło się dla kierujących zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.
Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. TP