Kolejne kontrole „gimbusów” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne kontrole „gimbusów”

Data publikacji 25.01.2017

Dziś rano policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy przeprowadzili działania kontrolno - prewencyjne pod kryptonimem „Gimbus”. Ukierunkowane one były na poprawę bezpieczeństwa dzieci przewożonych do i ze szkół. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny autobusów, uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców. W wyniku akcji, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny za stwierdzone usterki oraz ukarali mandatem karnym kierującego.

Dzisiejsze działania były przeprowadzone w związku z sygnałami dochodzącymi od lokalnego społeczeństwa o złym stanie technicznym autobusów dowożących dzieci do i ze szkół.

Funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju skontrolowali stan techniczny trzech autobusów, którymi przewoźnicy dowożą dzieci. W dwóch przypadkach policjanci nie mieli uwag. W trzecim z autobusów mundurowi ujawnili wiele usterek. Brakowało m.in. trójkąta ostrzegawczego, tabliczki informującej, że w pojeździe przewożone są dzieci, młoteczków służących do awaryjnego wybijania szyb, a w lewym przednim kole policjanci zobaczyli urwaną „szpilkę” mocującą koło. Za stwierdzone nieprawidłowości kierowca został ukarany mandatem karnym, a także policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny do czasu usunięcia usterek.  

To nie ostatnie takie działania, jakie przeprowadzili buscy policjanci. Podobne akcje prowadzone będą cyklicznie w rejonach szkół oraz na trasach, po których odbywa się przejazd autobusów szkolnych.  

Opr. TP

  • Kontrolowany przez policjantów autobus
  • Kontrolowany przez policjantów autobus
  • Kontrolowany przez policjantów autobus