Bezpieczne Ferie zimowe - spotkania z policjantami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne Ferie zimowe - spotkania z policjantami

Data publikacji 25.01.2017

Dziś policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wraz z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Stopnicy zawitali do uczniów Szkół Podstawowych w Stopnicy, Tuczępach oraz Wójczy. Celem wizyt funkcjonariuszy było omówienie dzieciom i młodzieży zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

           Dziś policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Stopnicy odwiedzili uczniów szkół podstawowych w Stopnicy, Tuczępach oraz Wójczy. Celem spotkania  funkcjonariuszy było omówienie dzieciom i młodzieży zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

Policjanci przestrzegali uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Dzielnicowi informowali jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów i przypominali, że nie należy bez nadzoru osób dorosłych brać udziału w kuligach i innych zimowych zabawach. Mł. asp. Justyna Konopka przypomniała obowiązujące przepisy ruchu drogowego, akcentując jak ważne jest ich przestrzeganie. Mundurowa poinformowała o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze. Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili się z funkcjonariuszami swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania. Na koniec spotkania policjanci wręczyli najmłodszym odblaski.

 

Opr. JK

Źródło KPP Busko - Zdrój

  • Bezpieczne Ferie zimowe - spotkania z policjantami
  • Bezpieczne Ferie zimowe - spotkania z policjantami
  • Bezpieczne Ferie zimowe - spotkania z policjantami
  • Bezpieczne Ferie zimowe - spotkania z policjantami