„ Bus ” – podsumowanie działań buskich policjantów - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„ Bus ” – podsumowanie działań buskich policjantów

Data publikacji 30.01.2017

W miniony piątek funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego buskiej komendy przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne pod kryptonimem „ Bus ”. Na 10 skontrolowanych autobusów i busów, w 2 przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne.

Podczas akcji „ Bus ” policjanci skontrolowali 10 autobusów i busów wykonujących przewozy pasażerskie. W dwóch przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych i wyeliminowaniem z dalszej jazdy. W piątek podczas prowadzonych działań kontrolno – prewencyjnych, uwagę policjantów buskiej drogówki zwrócił jeden z autobusów. Podczas kontroli mundurowi ujawnili szereg nieprawidłowości takich jak: urwane mocowanie jednego z foteli dla pasażerów, przednia lampa zespolona osadzona została na piance montażowej, w wyposażeniu autobusu brakowało młoteczków do zbijania szyb, a nadwozie pojazdu było nadmiernie skorodowane. Policjanci w połowie grudnia ubiegłego roku od tego samego autobusu zatrzymali dowód rejestracyjny za podobne nieprawidłowości, które poza skorodowana przednią lampą zespoloną nie zostały całkowicie usunięte. Za powyższe usterki mundurowi ponownie zatrzymali dowód rejestracyjny od autosana.

W drugim z kontrolowanych autobusów, funkcjonariusze zauważyli urwane ograniczniki w drzwiach wejściowych, niestabilny stopień wejściowy do pojazdu oraz braki w oświetleniu wewnętrznym i zewnętrznym pojazdu. W pojeździe zamontowana było tekturowa osłona w atrapie wlotu powietrza, która częściowo zasłaniała lampę świateł mijania i drogowych. Dopiero, gdy policjant pokazał kierowcy, że zasłona przesuwa się zasłaniając lampę, ten oberwał tekturę w taki sposób, aby lampa spełniała swoje przeznaczenie. Również w tym przypadku zatrzymany został dowód rejestracyjny i funkcjonariusze zabronili kierowcy dalszej jazdy. W sobotę, policjanci zauważyli znowu ten sam autobus, który pomimo wydanego zakazu poruszania się po drogach, stał na przystanku autobusowym. Kierujący za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu został ukarany mandatem karnym. Ponadto policjanci ujawnili szereg nieprawidłowości związanych z przewozem osób. O stwierdzonych uchybieniach poinformowane zostaną odpowiednie organy administracyjne.      

Podobne akcje będą przeprowadzane cyklicznie w określonych przedziałach czasowych, by wyeliminować wszelkie nieprawidłowości mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Opr. TP

  • Kontrolowane autobusy
  • Kontrolowane autobusy
  • Kontrolowane autobusy