Zatrzymany z narkotykiem - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z narkotykiem

Data publikacji 30.01.2017

Buscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali mieszkańca gminy Nowy Korczyn. 25 – latek podejrzewany jest o posiadanie narkotyków. Część zabronionych substancji znaleziono przy nim, część w jego samochodzie. Zabezpieczony biały proszek i kryształki wstępnie zidentyfikowano jako metamfetaminę. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło na jednym z buskich osiedli w nocy z soboty na niedzielę. Kilkanaście minut po północy, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy zauważyli mężczyznę, którego od pewnego czasu podejrzewali o posiadanie narkotyków. Kiedy podjechał w rejon jednego z budynków mieszkalnych, nerwowo rozglądał się wysiadając z pojazdu. W tym momencie podeszli do niego policjanci. Przy 25–letnim mieszkańcu gminy Nowy Korczyn, funkcjonariusze znaleźli zawiniątko papierowe z zawartością białych kryształków. Podczas przeszukania pojazdu, którym przyjechał mężczyzna znaleźli woreczek foliowy, w którym znajdował się biały proszek. 25–latek został zatrzymany. Wstępne badanie przy pomocy testera narkotykowego wykazało, że zabezpieczone substancje to metamfetamina, o wadze 2 gramów.

Zabezpieczone substancje zostaną poddane dalszym badaniom. Jeżeli potwierdzi się, że kryształki i biały proszek to narkotyki, mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Opr. TP

  • Zabezpieczone substancje
  • Zabezpieczone substancje