Za przekroczenie prędkości stracili prawo jazdy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za przekroczenie prędkości stracili prawo jazdy

Data publikacji 30.01.2017

Nie ma praktycznie dnia, w którym media nie informowałyby o zatrzymanych prawach jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. W ostatni weekend funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, zatrzymali 6 praw jazdy. Powodem było znaczne przekroczenie dopuszczalnej szybkości.

W ciągu dwóch weekendowych dni, policjanci ruchu drogowego z buskiej jednostki Policji zatrzymali 6 praw jazdy. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h, w obszarze zabudowanym.

W sobotę, na drodze krajowej nr 73 w gminie Stopnica policjanci zatrzymali do kontroli kierującego osobowym fordem. Pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h, kierujący poruszał się znacznie szybciej. Policjanci zmierzyli jego prędkość i okazało się, że jechał aż o 72 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. 35–latek rozpędził swój pojazd do 122 km/h. Na tej samej drodze, w miejscowości Mietel, policjanci zmierzyli prędkość z jaką poruszał się 33–letni kierujący Audi. W miejscu ograniczenia prędkości do „ pięćdziesiątki ” pomiar wykazał aż 126 km/h. To dwa najbardziej rażące przypadki przekroczenia prędkości.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Po raz kolejny przypominamy, że kierującemu który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. TP