„ NOŚ ODBLASKI, BĄDŹ WIDOCZNY ” - podsumowanie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„ NOŚ ODBLASKI, BĄDŹ WIDOCZNY ” - podsumowanie

Data publikacji 02.02.2017

Wczoraj od godz. 14:00 funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Busku - Zdroju przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Noś odblaski, bądź widoczny”, które zakończyły się dzisiaj o godz. 07:00. Nadrzędnym celem tego rodzaju akcji jest zmniejszanie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zapewnienie bezpieczeństwa tej właśnie grupie na drogach.

Policjanci wyjeżdżający do służby obok podstawowego wyposażenia posiadali ze sobą również elementy odblaskowe, które rozdawali pieszym. Dyslokacja patroli w tym dniu obejmowała przede wszystkim miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do powstawania zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypominali, że osobę, która ma odblaski kierujący może dostrzec nawet z odległości około 150 m, dzięki czemu ma on szansę na  odpowiednie zareagowanie na zmieniającą się sytuację na drodze.

W trakcie działań na terenie powiatu buskiego policjanci rozdali kilkadziesiąt elementów odblaskowych. Podczas przeprowadzonej akcji stróże prawa ujawnili 4 pieszych, którzy zapomnieli o ustawowym obowiązku używania elementów odblaskowych.

 

Opr. JK

Źródło: KPP Busko - Zdrój   

 

  • „ NOŚ ODBLASKI, BĄDŹ WIDOCZNY ” - podsumowanie
  • „ NOŚ ODBLASKI, BĄDŹ WIDOCZNY ” - podsumowanie