Posiadali narkotyki, zostali zatrzymani - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali narkotyki, zostali zatrzymani

Data publikacji 06.02.2017

Buscy kryminalni w miniony weekend zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a drugi za udzielanie zabronionych substancji, za co może zostać pozbawiony wolności do lat 10.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy już od pewnego czasu przypuszczali,  kto może trudnić się rozprowadzaniem narkotyków na terenie powiatu. Policjanci w miniony piątek w godzinach wieczornych zauważyli 28- letniego mieszkańca gminy Busko – Zdrój. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia i jak się szybko okazało, nie pomylili się. Mężczyzna w swoim samochodzie przewoził narkotyki schowane w dziecięcym foteliku.

Jednak to nie był koniec pracy kryminalnych w tej sprawie. Policjanci ustalili, iż 28-latek zabronione substancje posiadał od 21 – letniego kolegi, mieszkańca Pińczowa. Funkcjonariusze zapukali i do jego drzwi. W mieszkaniu mężczyzny ujawniono i zabezpieczono biały proszek oraz kryształki, które to substancje prawdopodobnie są środkami odurzającymi. Wstępne badanie wykazało, że jest to amfetamina.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za udzielanie środka odurzającego lub substancji psychotropowej,  kara pozbawienia wolności może wynieść nawet do 10 lat.

Opr. JK

Źródło: KPP w Busku – Zdroju