„Alkohol – Narkotyki” podsumowanie akcji - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Alkohol – Narkotyki” podsumowanie akcji

Data publikacji 06.02.2017

Od piątku 3 lutego od godziny 6:00 do niedzieli 5 lutego do godziny 6:00 na drogach powiatu buskiego policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego oraz ujawnili jednego kierującego poruszającego się pojazdem pomimo cofniętych uprawnień.

Działania "Alkohol - Narkotyki" trwały od piątku od godziny 06:00  do niedzieli do godziny 06:00. Kierujący mogli w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach województwa świętokrzyskiego. Na terenie powiatu buskiego przez 2 dni policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 1 nietrzeźwego kierującego, oraz ujawnili 1 kierującego poruszającego się pojazdem pomimo cofniętych uprawnień.

Policjanci  zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach takich jak: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy oraz rozwagi.

Opr. JK

Źródło KPP Busko - Zdrój