W trzy dni zatrzymane 4 prawa jazdy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trzy dni zatrzymane 4 prawa jazdy

Data publikacji 06.02.2017

W miniony weekend, policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali kolejne prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości. Niechlubny rekordzista w terenie zabudowanym rozpędził swój pojazd do 138 km/h.

W  miniony weekend, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na drogach powiatu buskiego zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowywanym. Kierowca, który był niechlubnym rekordzistą tego weekendu przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 88 km/h. Mężczyzna poruszał się z prędkością 138 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. Brakiem ostrożności okazał się również kierujący, który zapomniał, iż przepis w obszarze zabudowanym przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h też obowiązuje.  Jechał on  z prędkością 131 km/h. Przez swoją brawurę kierujący stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

 

Przypominamy, że od 18  maja 2015 r. ze Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

  1. kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

 

Opr. JK

Źródło: KPP w Busku - Zdroju