Pierwszy tydzień ferii za nami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy tydzień ferii za nami

Data publikacji 06.02.2017

W pierwszym tygodniu ferii zimowych policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z dzielnicowymi odwiedzali dzieci i młodzież przebywającą na półkoloniach i w przedszkolach na terenie powiatu buskiego. Głównym tematem spotkań było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci w czasie zimowego wypoczynku.

Podczas ferii zimowych policjanci odwiedzają dzieci i młodzież, która w czasie wolnym przebywa na półkoloniach i w przedszkolach. Mundurowi odwiedzili między innymi : najmłodszych przebywających na półkoloniach w Solcu – Zdroju oraz przedszkolaków i młodzież w szpitalu dziecięcym w Busku – Zdroju.

Policjanci przestrzegali przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Dzielnicowy przypominał, jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów. Mł. asp. Justyna Konopka przypomniała również obowiązujące przepisy ruchu drogowego, akcentując jak ważne jest ich przestrzeganie. Policjanci wspólnie z dziećmi przypomnieli znaczenie znaków  drogowych.

Najmłodsi zostali poinformowani o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które to również otrzymali od mundurowych. Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili się z policjantami swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania. Na koniec spotkań mundurowi wraz z dziećmi przypomnieli numery alarmowe.

Opr. JK

Źródło: KPP w Busku - Zdroju

 

  • Pierwszy tydzień ferii za nami
  • Pierwszy tydzień ferii za nami
  • Pierwszy tydzień ferii za nami