Kierowco – zwolnij - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco – zwolnij

Data publikacji 07.02.2017

Tylko wczoraj policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 2 prawa jazdy. Dwaj kierujący w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h. Za to wykroczenie stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Choć trudne warunki pogodowe nie zachęcają do podróży, nie wszyscy kierujący dostosowują prędkość do zmiennej aury. Tylko wczoraj dwóch kierujących poruszających się w terenie zabudowanym przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h. Po południu, na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Rataje Słupskie, 56 – letni kierujący renault poruszał się z prędkością 110 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do 50 km/h. Wieczorem na drodze w miejscowości Busko – Zdrój na ulicy Grotta, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Powodem było znaczne przekroczenie prędkości. 21 – latek rozpędził kierowany przez siebie pojazd do 104 km/h w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h. W obu przypadkach spotkanie z mundurowymi zakończyło się dla kierujących mandatami i punktami karnymi oraz obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy
Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. JK

Źródło: KPP w Busku – Zdroju