Posiadał charty bez zezwolenia - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał charty bez zezwolenia

Data publikacji 08.02.2017

Stopniccy policjanci ustalili, że w gminie Stopnica ktoś prawdopodobnie posiada bez zezwolenia psy rasy chart. Wczoraj patrolując ten teren, funkcjonariusze ujawnili 44 - letniego mieszkańca gminy, który miał właśnie takie psy. Zgodnie z prawem łowieckim za posiadanie chartów bez zezwolenia grozi nawet do roku więzienia.

Wczoraj stopniccy policjanci ujawnili na polach w gminie Stopnica 44 – letniego mężczyznę, który był z dwoma  psami rasy chart na spacerze. Mężczyzna na widok radiowozu położył się na podłożu prawdopodobnie z nadzieją, że policjanci go nie zauważą. Gdy spostrzegł, że mundurowi kierują się w jego stronę, zaczął uciekać w kierunku pobliskich domów. Policjanci nie dali jednak za wygraną i na jednej z posesji zastali uciekającego 44 – latka. W rozmowie z mieszkańcem gminy Stopnica ustalono, iż to on jest właścicielem obu psów rasy chart. Na miejsce przybył lekarz weterynarii, który potwierdził rasę zwierząt.

Mężczyzna przyznał się do posiadania bez zezwolenia psów rasy chart. Mężczyźnie grozi grzywna, kara pozbawienia wolności, a nawet rok więzienia.

Przypominamy, że aby mieć takiego psa należy uzyskać zezwolenie, które wydaje starostwo właściwe według miejsca zamieszkania. Zgłoszenie posiadania takiego zwierzęcia jest niezbędne, gdyż często kłusownicy wykorzystują niezarejestrowane charty do nielegalnych polowań. 

 

Opr. JK

Źródło: KPP Busko - Zdrój

  • Posiadał charty bez zezwolenia
  • Posiadał charty bez zezwolenia