Zatrzymani włamywacze - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani włamywacze

Data publikacji 09.02.2017

We wtorek stopniccy policjanci dostali zgłoszenie o rozboju i kradzieży z włamaniem, do której doszło w ubiegłą niedzielę w gminie Pacanów. Wczoraj policjanci zatrzymali 39 – letniego mężczyznę i jego 37 – letniego kolegę podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw. Mężczyźni z domu zabrali m.in. lustro i fotele, a ponadto pozostałe meble zniszczyli. Za rozbój, kradzież z włamaniem, oraz zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj dzielnicowi z Komisariatu Policji w Stopnicy otrzymali informację, iż w niedzielę tj. 05 lutego 2017 roku na terenie gminy Pacanów doszło do kradzieży z włamaniem do domu. Policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali pokrzywdzonego. Jak się okazało, w niedzielnę przedpołudnie dwóch mężczyzn dokonało rozboju na pokrzywdzonym. W godzinach popołudniowych w tym samym dniu Ci sami mężczyźni wrócili i dokonali kradzieży z włamaniem oraz zniszczyli meble znajdujące się w pomieszczeniu mieszkalnym.  Ponadto mężczyźni zabrali  lustro, fotele, gumowce oraz wieszak na ubranie.

W toku dalszych czynności policjanci szybko ustalili sprawców tych czynów. Byli to mieszkańcy tej samej gminy.  Funkcjonariusze pojechali do 39 – latka, gdzie zastali go wraz z kolegą. Po przeszukaniu ich mieszkań, mundurowi ujawnili skradzione przedmioty. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, noc spędzili w policyjnej celi. Dzisiaj będą składać wyjaśnienia w tej sprawie.  

Mieszkańcom gminy Pacanów grozi teraz kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą za rozbój, kradzież z włamaniem oraz zniszczenie mienia.

Opr. JK

Źródło: KPP w Busku – Zdroju