Bezpieczne ferie – spotkania z policjantami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie – spotkania z policjantami

Data publikacji 10.02.2017

To już drugi tydzień ferii zimowych dla uczniów z województwa świętokrzyskiego. Buscy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas tych dni spotkali się z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu. Podczas wizyt mundurowi poruszyli zagadnienia związane z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Ferie zimowe to czas odpoczynku od zajęć szkolnych oraz zabaw dla uczniów, które nie zawsze mogą być bezpieczne. Dlatego przez cały tydzień policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej i nieletnich wraz z dzielnicowymi w ramach działań „Bezpieczne Ferie” spotkali się w różnych placówkach oświatowych z dziećmi i młodzieżą. Mundurowi odwiedzili m.in. dzieci przebywających na półkoloniach w miejsko – gminnym ośrodku pomocy społecznej, w świetlicy środowiskowej,  półkolonistów ze Stopnicy a także przedszkolaków na terenie miasta i gminy. Podczas spotkań z uczniami stróże prawa przypominali o bezpiecznych zachowaniach oraz bezpiecznym urządzaniu zabaw podczas trwającej przerwy od zajęć szkolnych. Wśród porad nie zabrakło informacji o korzystaniu ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Funkcjonariusze ostrzegali przed nieodpowiedzialnym przebywaniem na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Mundurowi mówili też, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i w co powinien być wyposażony pieszy w porze wieczorowo-nocnej poza miastem.


Na pamiątkę spotkania każdy z uczestników otrzymał odblask, aby zawsze byli widoczni. Mamy nadzieję, że spotkania z funkcjonariuszami były ciekawe a porady, które zostały przekazane zapadną w pamięci i będą wykorzystywane również w dorosłym życiu.

 Opr. JK

Źródło KPP Busko - Zdrój

  • Bezpieczne Ferie zimowe - spotkania z policjantami