Za przekroczenie prędkości stracili prawo jazdy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za przekroczenie prędkości stracili prawo jazdy

Data publikacji 10.02.2017

Nie ma praktycznie dnia, w którym media nie informowałyby o zatrzymanych prawach jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. W ciągu jeden doby funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 4 prawa jazdy. Powodem było znaczne przekroczenie dopuszczalnej „pięćdziesiątki”.

W ciągu jeden doby, policjanci ruchu drogowego z buskiej jednostki Policji zatrzymali 4 prawa jazdy. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h, w obszarze zabudowanym. Rekordzistą okazał się kierujący osobowym citroenem, który pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h, poruszał się znacznie szybciej. Policjanci zmierzyli jego prędkość i okazało się, że jechał aż o 69 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Wszyscy czterej kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Po raz kolejny przypominamy, że kierującemu który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

Opr. JK

Źródło: KPP w Busku – Zdroju