„Alkohol – Narkotyki” podsumowanie akcji - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Alkohol – Narkotyki” podsumowanie akcji

Data publikacji 13.02.2017

Od soboty 11 lutego od godziny 6:00 do niedzieli 12 lutego do godziny 6:00 na drogach powiatu buskiego policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego oraz 2 kierujących po użyciu alkoholu

Działania "Alkohol - Narkotyki" trwały od soboty 11 lutego od godziny 6:00 do niedzieli 12 lutego do godziny 6:00. Kierujący mogli w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach województwa świętokrzyskiego. Na terenie powiatu buskiego policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 1 nietrzeźwego kierującego, który nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania a w wydychanym powietrzu miał prawie 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali również 2 kierujących znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu.

 Policjanci  zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach przede wszystkim: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

Opr. JK

Źródło KPP Busko - Zdrój