Kierował pojazdem mając przeszło 4 promile alkoholu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pojazdem mając przeszło 4 promile alkoholu

Data publikacji 15.02.2017

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Stopnicy zatrzymali w Pacanowie 44-letniego kierowcę osobowego audi. Mężczyzna jechał bez włączonych świateł i miał przeszło 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za to przed sądem.

Wczoraj  po południu policjanci patrolujący miejscowość Pacanów zauważyli osobowe audi, którego kierujący jechał „wężykiem”. Pojazd przykuł uwagę funkcjonariuszy, gdyż kierowca dodatkowo jechał bez włączonych świateł mijania. Gdy mundurowi zatrzymali auto do kontroli to zwrócili uwagę na bełkotliwą mowę mężczyzny oraz silną woń alkoholu wydobywająca się ze środka pojazdu. W trakcie wykonanych czynności mundurowi przeprowadzali badanie stanu trzeźwości 44 –latka. Okazało się, że miał on w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Kierująca w rozmowie z mundurowymi nie potrafił wytłumaczyć skąd i dokąd jedzie.

Teraz 44-letni mieszkaniec Pacanowa, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Mężczyźnie za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności

Opr. JK

Źródło KPP Busko - Zdrój