Strzelał do ptaków, został zatrzymany - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał do ptaków, został zatrzymany

Data publikacji 17.02.2017

Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy zatrzymali 50 – latka, którego podejrzewają o kłusownictwo. Podczas patrolowania gminy Tuczępy, mundurowi zauważyli leżącego w przydrożnym rowie mężczyznę, który trzymał w rękach przedmiot przypominającą broń myśliwską. Po chwili mężczyzna oddał strzał w kierunku ptaków siedzących na zaroślach. Na widok policjantów podjął próbę ucieczki. Za polowanie przez osobę nieposiadającą uprawnień do polowania grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Policjanci z Komisariatu Policji w Stopnicy patrolujący wczoraj teren gminy Tuczępy, zauważyli leżącego w przydrożnym rowie mężczyznę. Trzymał on w rękach przedmiot przypominającą broń myśliwską. W chwili gdy zatrzymali się, ten oddał strzał w kierunku bażantów siedzących na pobliskich zaroślach. Mężczyzna wstał i gdy zauważył policjantów podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany. „Strzelec” oddał dobrowolnie broń. Policjanci sprawdzili, czy od jego strzału nie ucierpiał któryś z ptaków. Na miejscu nie zauważyli martwego ptactwa. 50 – latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Policjanci w trakcie badania stwierdzili ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Tuczępy. Noc spędził w policyjnej celi. Śledczy poddadzą ekspertyzie broń w celu ustalenia czy mogła służyć do zabijania zwierzyny. Jest to tzw. broń długa, która została zmodyfikowana przez jej właściciela.   

Ustawodawca przewiduje za polowanie przez osobę nieposiadającą uprawnień do polowania karę pozbawienia wolności do lat 5. Za posiadanie broni palnej bez wymaganego pozwolenia może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Zabezpieczona przez policjantów broń
  • Zabezpieczona przez policjantów broń