Podsumowanie weekendowych działań policjantów ruchu drogowego - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendowych działań policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 20.02.2017

Sobota i niedziela były dniami, kiedy warunki atmosferyczne były dość kapryśne. Nie zniechęciło to jednak niektórych kierowców do zbyt brawurowej jazdy. W ciągu dwóch dni funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 6 praw jazdy. W każdym z przypadków powodem było znaczne przekroczenie dopuszczalnej szybkości.

W ciągu dwóch weekendowych dni, policjanci ruchu drogowego z buskiej jednostki Policji zatrzymali 6 praw jazdy. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h, w obszarze zabudowanym.

W sobotę, na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Mietel, w gminie Stopnica policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, który pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h, poruszali się znacznie szybciej. Jeden jechał z szybkością 102, drugi 110 km/h. Obaj stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy oraz zostali ukarani mandatami i 10 punktami karnymi.

W niedzielę policjanci zmierzyli prędkość Opla Vectry, który poruszał się ul. Wojska Polskiego w Busku – Zdroju. Okazało się, że jechał aż o 68 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. 24 – latek rozpędził swój pojazd do 118 km/h. Trzech kolejnych kierujących rozstało się z prawami jazdy na okres 3 miesięcy w miejscowościach Bronina, Dobrowoda i Rataje Słupskie. Każdy z tych kierujących nie zastosował się do ograniczenia prędkości do „pięćdziesiątki”.  Pomiary wskazywały odpowiednio: 102 km/h, 103 km/h i 104 km/h. Wszystkie te osoby zostały również ukarane mandatami i otrzymały po 10 punktów karnych.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Opr. TP