Ukrył się przed policjantami w psiej budzie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrył się przed policjantami w psiej budzie

Data publikacji 27.02.2017

W miniony czwartek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy, odzyskali przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem. Ustalili też osoby odpowiedzialne za to przestępstwo. Jeden ze sprawców przed policjantami ukrył się w psiej budzie. Do włamania doszło w ubiegłą środę w jednej z miejscowości w gminie Busko – Zdrój. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą środę policjanci z Buska – Zdroju zostali powiadomieni, że w jednej z miejscowości doszło do kradzieży z włamaniem. Na miejsce zdarzenia, do miejscowości w gminie Busko – Zdrój pojechali mundurowi. Tam 53 – letni właściciel posesji, wskazał budynek gospodarczy z którego zginęła kosiarka do trawy i piła spalinowa. Wartość utraconego mienia oszacował na kwotę około 450 zł. Policjanci zabezpieczyli ślady, przepytali najbliższych sąsiadów i przystąpili do ustalania osób odpowiedzialnych za to przestępstwo.

Nazajutrz w czwartek, kryminalni pojechali do 38 – letniej kobiety i jej znajomego, których podejrzewali o dokonanie kradzieży z włamaniem. Kobieta oraz 49 – latek zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty oraz ustalili jeszcze jedną osobę, która brała udział we włamaniu. W piątek stróże prawa dotarli do 27 – latka, trzeciej osoby podejrzewanej o włamanie. Mężczyzna, aby nie zostać zatrzymany przez policjantów schował się do psiej budy, ale niewiele mu to pomogło.     

Wszyscy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. 38 – letnia kobieta oraz 27 – latek odpowiadać będą przed sądem za kradzież z włamaniem. Może grozić im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 49 – latek odpowiadał będzie za paserstwo umyślne, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • buda w której chował się przed policjantami jeden ze sprawców
  • miejsce ukrycia skradzionych przedmiotów
  • odzyskane przedmioty