Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie buskim - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie buskim

Data publikacji 27.02.2017

Od początku funkcjonowania do dnia dzisiejszego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, mieszkańcy powiatu buskiego 225 razy nanieśli miejsca, które mogą być zagrożone. Każdy kto stwierdzi, że w miejscu jego zamieszkania występuje problem, którym powinni zająć się policjanci, może zgłosić to za pomocą interaktywnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu wszyscy możemy mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej najbliższej okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie świętokrzyskim działa od października ubiegłego roku. W 2016 roku z tej formy kontaktów społeczeństwa z Policją skorzystano 132 razy. W niespełna dwa miesiące 2017 roku, koordynatorzy naliczyli już 93 zgłoszenia. Każda informacja uzyskana tą drogą jest wnikliwie weryfikowana przez buskich policjantów.

Do tej pory pozytywnie zweryfikowano 45 zgłoszeń. Większość dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości – 28 zgłoszeń, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – 8 zgłoszeń, nieprawidłowego parkowania – 4 zgłoszenia, niewłaściwej infrastruktury drogowej – 3 zgłoszenia i żebractwa – 2 zgłoszenia.

Mieszkańcy jednego z buskich osiedli, zwrócili uwagę na problem jakim jest spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym. Podczas weryfikacji tego zgłoszenia mundurowi ujawnili, iż  sprzedawca jednego ze sklepów podał alkohol nietrzeźwemu klientowi. Policjanci wystąpili z wnioskiem o cofnięcie pozwolenia na sprzedaż alkoholu w tej placówce handlowej. Takich zgłoszeń każdego dnia jest wiele. Każde jest  istotne i wnikliwie sprawdzane. Dzięki zgłoszeniom przekazywanym za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa od mieszkańców powiatu buskiego, policjanci mogą w jeszcze większym stopniu poprawić bezpieczeństwo w powiecie.

Jednocześnie przypominamy, że MAPA nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji bądź zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112.

Opr. TP