Nietrzeźwy i bez prawa jazdy, chciał wręczyć łapówkę - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy i bez prawa jazdy, chciał wręczyć łapówkę

Data publikacji 04.03.2017

Stopniccy policjanci zatrzymali dzisiejszej nocy 17 – latka. Nastolatek kierował samochodem nie mając do tego uprawnień, a ponadto był nietrzeźwy. W obawie, że to może utrudnić mu zdobycie prawa jazdy, próbował wręczyć policjantom 50 złotową łapówkę. Teraz odpowie za przestępstwo korupcyjne. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce dzisiejszej nocy w Stopnicy. Przed północą, policjanci z tamtejszego komisariatu zauważyli pojazd marki Audi jadący w kierunku stacji paliw. Tam też kierujący osobówką został zatrzymana do kontroli. Za kierownicą pojazdu siedział 17 – latek. Zapytany przez policjantów o prawo jazdy oświadczył, że jest właśnie w trakcie kursu i jeszcze takiego dokumentu nie posiada. Mundurowi od nastolatka wyczuli woń alkoholu. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że w jego organizmie jest prawie 1 promil alkoholu. Podczas gdy policjanci sporządzali dokumentację, 17 – latek wyciągnął banknot 50 złotowy i próbował wręczyć go jednemu z funkcjonariuszy. W tym momencie stróże prawa założyli mu na ręce kajdanki. Nastolatek tłumaczył, że jeżeli będzie odpowiadał za jazdę po pijanemu, to może nie zostać dopuszczony do egzaminu na prawo jazdy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu będzie tłumaczył się ze swojego zachowania.

Konsekwencją jego czynu może być kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kłopotów nie uniknie również właściciel samochodu, który z chwili zdarzenia był pasażerem. Za dopuszczenie do prowadzenia po drodze publicznej pojazdu przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości lub niemającą wymaganych uprawnień grozi wysoka grzywna.  

Opr. TP