Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa przynosi zamierzone efekty - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa przynosi zamierzone efekty

Data publikacji 06.03.2017

Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, policjanci skrupulatnie weryfikują zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W piątek sprawdzając jedno z takich wskazanych miejsc, buscy mundurowi z Zespołu Ruchu Drogowego patrolując drogę krajową, zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została stworzona z myślą o poprawieniu bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania. W miejscowości Bronina, na drodze krajowej nr 73 naniesiono zgłoszenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości. Tam też policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy, wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, zwracają szczególną uwagę na pojazdy poruszające się z nadmierną prędkością. W piątek, patrol pełniący służbę w tej miejscowości zauważył kierującego oplem, którego szybkość zdawała się być zbyt duża. Stróże prawa dokonali pomiaru i potwierdziły się ich przypuszczenia. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h, poruszał się z szybkością 108 km/h. Za przekroczenie prędkości o 58 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.  
Jak widać na powyższym przykładzie, każdy może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Korzystając z interaktywnego narzędzia do kontaktu w Policją, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, w wygodny sposób, anonimowo, nie wychodząc z domu, można zgłosić gdzie występuje problem.

Przypominamy, że jeżeli istnieje pilna potrzeba interwencji Policji, w takim przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112.

Opr. TP