Policjanci odzyskali pojazd „wypożyczony” w Gdańsku - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali pojazd „wypożyczony” w Gdańsku

Data publikacji 10.03.2017

Policjanci ze stanowiska kierowania buskiej komendy otrzymali w środę zgłoszenie, że dostawczy Peugeot Boxer wypożyczony w Gdańsku, został skradziony. Według informacji od właściciela pojazdu, miał on być w okolicy Morawicy i przemieszczać się w kierunku Tarnowa. Dyżurny tak rozdysponował patrole, że w miejscowości Stopnica poszukiwany pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. W kabinie siedziało dwóch mężczyzn. Obaj zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem popełniania przez nich przestępstwa.

W środowe południe, policjanci ze stanowiska kierowania buskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że pojazd wypożyczony w Gdańsku, został skradziony. W okolicy Morawicy, prawowity właściciel pojazdu dostał sygnał z systemu GPS, że ktoś ingeruje w ten system.  Ostatnie współrzędne wskazywały, że peugeot porusza się drogą krajową nr 73 w kierunku Tarnowa. Dyżurny rozdysponował tak patrole, aby w jak najkrótszym czasie mogły dotrzeć tam gdzie może przejeżdżać dostawczak. W Stopnicy, policyjny patrol z tutejszego komisariatu zauważył poszukiwany pojazd. Samochód został zatrzymany do kontroli drogowej.  W kabinie podróżowało dwóch mężczyzn, za kierownicą siedział 27 – latek, obok niego 54 – letni pasażer. Obaj mieszkańcy województwa pomorskiego. W trakcie legitymowania okazało się, że starszy z mężczyzn jest poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Jak ustalili funkcjonariusze, pojazd był wypożyczony dzień wcześniej w Gdańsku. Jak ustalili stróże prawa, starszy z mężczyzn wypożyczył samochód na podstawie fałszywych dokumentów. Mężczyźni nie potrafili logicznie wytłumaczyć, dokąd jadą i jakie są ich zamiary. Obaj zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnej celi. Wczoraj składali wyjaśnienia w tej sprawie. Dzisiaj zostali doprowadzeni do Prokuratury. Młodszy został objęty policyjnym dozorem. Policjanci będą wnioskować o aresztowanie starszego mężczyzny.      

Ze względu na fakt, że do wypożyczenia pojazdu doszło przy użyciu fałszywych dokumentów, śledczy zakwalifikowali ten czyn jako oszustwo, za które grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Zabezpieczony pojazd