Dzielnicowi i kuratorzy o współpracy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi i kuratorzy o współpracy

Data publikacji 15.03.2017

Dzisiaj dzielnicowi z buskiej komendy spotkali się z kuratorami pracującymi przy Sądzie Rejonowym w Busku – Zdroju. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dzielnicowy bliżej nas”. Wzajemne lepsze poznanie specyfiki pracy kuratorów i dzielnicowych pozwoli na skuteczniejszą współpracę pomiędzy nimi.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dzielnicowy bliżej nas”. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju spotkali się z kuratorami pracującymi przy buskim Sądzie Rejonowym. W trakcie spotkania policjanci poznawali specyfikę pracy kuratorów, a kuratorzy dowiedzieli czym zajmują się dzielnicowi.
Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu – każdy może poprosić go o pomoc, czy poradę. Dzielnicowy pomaga w sprawach drobnych i poważnych. Od nieprawidłowego parkowania, aż do przemocy w rodzinie. Jeżeli na przykład wiemy, że w jakimś miejscu dochodzi do włamań do samochodów, albo na naszej ulicy przebywają agresywni chuligani, możemy to zgłosić do naszego dzielnicowego, który zareaguje na zagrożenie.  Funkcjonariusze rozdali materiały promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację „Moja Komenda”. Zachęcali do takiej szybkiej i wygodnej formy kontaktu z Policją.

Opr. TP