Zatrzymany za kradzież - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież

Data publikacji 06.02.2015

Wczoraj policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Busko-Zdrój podejrzewanego o kradzież energii elektrycznej. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli wiatrówkę przerobioną na broń palną. Za kradzież Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z buskiej komendy podejrzewali, że jeden z mieszkańców gminy może nielegalnie korzystać z energii elektrycznej. Wczoraj udali się na jego posesję, aby zweryfikować swoje przypuszczenia. Na miejscu zauważyli miedziany drut z jednej strony przymocowany do przewodu na słupie, z drugiej natomiast do okna na poddaszu budynku. Na ścianie budynku zainstalowana była skrzynka na licznik, ale nie było w niej urządzenia pomiarowego. Po wejściu do wnętrza domu, funkcjonariusze zauważyli włączony grzejnik olejowy, a 47-letni właściciel domostwa oglądał telewizję.

Policjanci dokonali przeszukania budynku mieszkalnego oraz pomieszczeń gospodarczych. W trakcie czynności znaleźli broń długą, wiatrówkę, która nosiła ślady przerobienia na broń ostrą, 5 sztuk amunicji, częściowo uszkodzoną aparaturę do produkcji alkoholu domową metodą, nożyce do cięcia metalu, pozostałości po przewodach telekomunikacyjnych oraz plastikową beczkę z zawartością cieczy. W beczce może być tzw. zacier,czyli półprodukt do wytwarzania alkoholu. Fakt kradzieży energii elektrycznej potwierdzili po przybyciu na miejsce pracownicy zakładu energetycznego.

Jak się okazało 47 - latek, był nietrzeźwy. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.  Noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj złoży wyjaśnienia w tej sprawie. Za kradzież może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że wiatrówka została przerobiona na broń palną, mężczyźnie może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP