STOP AGRESJI DROGOWEJ - podsumowanie akcji - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

STOP AGRESJI DROGOWEJ - podsumowanie akcji

Data publikacji 09.02.2015

W sobotę, 7 lutego, na drogach powiatu buskiego policjanci przeprowadzili akcję ,,STOP AGRESJI DROGOWEJ”.

Głównym jej celem było między innymi zminimalizowanie ilości zdarzeń, a w szczególności wypadków drogowych, na terenie województwa świętokrzyskiego oraz wykluczenie z ruchu kierujących pojazdami, którzy w rażący sposób dopuszczają się naruszeń stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze przeprowadzili liczne kontrole drogowe. Przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu ponad 60 kierujących.

W czasie akcji policjanci ujawnili 39 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było przekroczenie dozwolonej prędkości, tak było w 27 przypadkach.

W trakcie trwania akcji, policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch uczestników, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdem znajdując się pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą był mężczyzna, który miał w organizmie ponad 1,60 promila alkoholu. W obu przypadkach kierującym zostało zatrzymane prawo jazdy.

Jeden kierujący stracił dokument uprawniający do kierowania pojazdem, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za powyższe wykroczenie mundurowi zatrzymali prawo jazdy do dyspozycji Sądu.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą i ostrożną jazdę.

Opr. TP