W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 09.02.2015

W piątek, tydzień przed feriami zimowymi, policjanci odwiedzili uczniów dwóch szkół podstawowych. W trakcie spotkań policjanci zwracali uwagę uczniów na niebezpieczeństwa czyhające podczas zimowego wypoczynku. Mundurowi przypomnieli również o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas nieobecności dorosłych w domu.

Już niebawem rozpoczną się ferie zimowe, czas odpoczynku od nauki. Dla wielu dzieci będzie to okazja do spędzania czasu przy zabawach na świeżym powietrzu. Policjanci podczas spotkań w szkołach, opowiadali uczniom jak bezpiecznie bawić się w domu oraz na podwórku, na śniegu i lodzie. Mówili jakie wybrać miejsce do zabawy, aby nie stało się nikomu nic złego. Mundurowi przypomnieli do kogo można zwrócić się o pomoc, a także numery telefonów alarmowych służb ratunkowych.

Korzystając z okazji, policjanci przypomnieli jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Zimą, po skończonej zabawie na śniegu, dzieci wracają do domu często już po zapadnięciu zmroku, aby ten powrót był bezpieczniejszy, policjanci rozdali uczniom opaski odblaskowe.

Opr. TP