Nietrzeźwy kierujący przewoził pasażerów busem - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący przewoził pasażerów busem

Data publikacji 21.03.2017

Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierującego busem. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. 55 – letniemu mieszkańcowi Pińczowa, mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Za czyn, o który jest podejrzewany, grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj na drogach województwa świętokrzyskiego prowadzone były działania pod kryptonimem ,,TRUCK & BUS”. W efekcie prowadzonej akcji, w powiecie buskim policjanci skontrolowali 82 pojazdy, w tym 17 kierujących pojazdami ciężarowymi i 8 autobusami. Stróże prawa nałożyli łącznie 37 mandatów karnych za popełnione wykroczenia, zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych oraz prawo jazdy kierującemu, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Policyjne akcje typu ,,TRUCK & BUS” są niezwykle potrzebne i ważne. Transport drogowy niesie ze sobą szereg zagrożeń w ruchu.

Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazał się jeden z kierowców busa wykonującego regularne przewozy pasażerskie, który kontrolowany był w ramach wczorajszej akcji przez policjantów Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy. W południe, w centrum miasta pasażerski mercedes kierowany przez 55 – letniego mężczyznę zatrzymał się na przystanku, a po opuszczeniu pojazdu przez pasażerów został skontrolowany przez policjantów. Już po wejściu do samochodu, funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Aby ustalić stan trzeźwości kierującego poddali go badaniu, w trakcie którego okazało się, że w organizmie mężczyzny znajduje się ponad 0,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Pińczowa stracił prawo jazdy, które zostało zatrzymane przez stróżów prawa. Pojazd został przekazany właścicielowi firmy transportowej.  

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

Opr. TP

  • Nietrzeźwy kierujący przewoził pasażerów busem