Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo”. Dzień otwartych drzwi w buskiej jednostce Policji

Data publikacji 21.03.2017

Dziś z w Komendzie Powiatowej Policji w Busku – Zdroju w ramach kampanii społecznej „Służąc – Niesiemy bezpieczeństwo” odbył się Dzień Otwarty Jednostek Policji. Z okazji do odwiedzenia policjantów chętnie skorzystała młodzież z buskich szkół, a nawet przedszkolaki.

Każdy, kto przybył dzisiaj do buskiej komendy mógł zobaczyć miejsca, które na co dzień są niedostępne. Na początek goście zobaczyli stanowisko kierowania i mogli porozmawiać z policjantami pełniącymi tam służbę. Kolejnym miejscem oglądanym przez uczniów był parking przed komendą i stojące na nim policyjne pojazdy. Każdy mógł usiąść za kierownicą samochodu, włączyć sygnały dźwiękowe i świetlne. Duże zainteresowanie wzbudziła łódka wykorzystywana przez policjantów do patrolowania zbiorników wodnych oraz motocykle używane przez funkcjonariuszy Zespołu Ruchu Drogowego. W świetlicy dzieci miały możliwość obejrzenia spotu promującego kampanię „Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo”. Dzieci i młodzież zapoznawali się ze specyfiką służby policjantów ruchu drogowego i prewencji. Na odwiedzających oprócz stoisk edukacyjnych i informacyjnych, czekał także pokaz tresury psa służbowego. Dla starszych uczestników spotkania, policjanci przygotowali stoisko informujące o zasadach działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zachęcali do instalowania na telefonach komórkowych aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której każdy w łatwy sposób może nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym.

Chętni przyglądali się także pracy Komendanta Powiatowego Policji w Busku – Zdroju. Kto chciał mógł odwiedzić gabinet insp. Jakuba Kosiń. Goście zadawali pytania, na które chętnie odpowiadali Komendanci. Na zakończenie wizyty Pierwszy Zastępca Komendanta nadkom. Jacek Grudzień częstował wszystkich słodkim upominkiem.

Opr. TP

zobacz zdjęcia [kliknij tutaj]

Ładowanie odtwarzacza...