28 – latek zatrzymany z marihuaną - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

28 – latek zatrzymany z marihuaną

Data publikacji 24.03.2017

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju zatrzymali w nocy z czwartku na piątek 28 – letniego mężczyznę. Policjanci podejrzewają go o posiadanie narkotyków. Mundurowi znaleźli przy mieszkańcu gminy Solec – Zdrój zawiniątko foli aluminiowej z suszem roślinnym. Susz wstępnie zidentyfikowano jako marihuanę. Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z czwartku na piątek, soleccy policjanci zwrócili uwagę na osobowego opla zaparkowanego na poboczu drogi w gminie Nowy Korczyn. W pojeździe siedziało pięć osób w wieku od 21 do 28 lat. Policjanci postanowili przyjrzeć im się bliżej. Podczas legitymowania, jeden z pasażerów zachowywał się nerwowo. W trakcie przeszukania 28 – letniego mieszkańca gminy Solec – Zdrój, stróże prawa znaleźli zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Badanie przeprowadzone testerem narkotykowym wykazało, że susz w ilości około dwóch porcji to marihuana. Zabezpieczona substancja zostanie poddana dalszym badaniom. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Zgodnie z ustawą za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP