Przedszkolaki odwiedziły policjantów - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki odwiedziły policjantów

Data publikacji 28.03.2017

Dziś buskie przedszkolaki odwiedziły policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Busku - Zdroju. W czasie odwiedzin maluchy zapoznały się ze specyfiką pracy policjanta, a także poznały sprzęt, którym na co dzień posługują się mundurowi

Komendę Powiatową Policji w Busku - Zdroju odwiedziły dzieci z przedszkola „Językowa Akademia Przedszkolaka”. Najmłodsi goście udali się najpierw do tzw. stanowiska kierowania, gdzie dowiedzieli się, na czym polega praca oficera dyżurnego, oraz jak ważne jest mądre korzystanie z numerów alarmowych. Policjantka tłumaczyła dzieciom, jakie konsekwencje grożą za dzwonienie pod wspomniane numery bez powodu i robienie sobie z tego żartów.


Najmłodsi odwiedzili także pomieszczenia, w których, na co dzień służbę pełnią policjanci pracujący w komendzie. Przedszkolaki bardzo były zafascynowane radiowozem, policyjnym motocyklem jak również łódką.


Kolejnym punktem wizyty była krótka lekcja o bezpieczeństwie. Mundurowa rozmawiała z najmłodszymi o zasadach poruszania się po drodze do przedszkola i uczyła wszystkiego, o czym trzeba pamiętać przechodząc przez jezdnię. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego wyposażenia oraz tzw. wyposażenia specjalnego. Dzieci dowiedziały się , kiedy policjanci używają kamizelki kuloodpornej, tarczy do zatrzymywania pojazdów czy kajdanek.
Każdy przedszkolak na pamiątkę spotkania otrzymał swoje odciski palców i słodki upominek.

Opr. JK

Źródło KPP Busko