Zatrzymany z suszem marihuany - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z suszem marihuany

Data publikacji 10.02.2015

Wczoraj buscy policjanci zatrzymali 21 - letniego mężczyznę, którego podejrzewają o posiadanie środków odurzających. Ustawodawca za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Buscy kryminalni od pewnego czasu podejrzewali, że mieszkaniec podbuskiej miejscowości, może posiadać przy sobie środki odurzające. Wczoraj podczas patrolu, zauważyli tego mężczyznę stojącego przy drodze i postanowili go wylegitymować oraz sprawdzić co ma przy sobie.

W trakcie przeszukania, funkcjonariusze znaleźli cztery zawiniątka folii aluminiowej z zawartością suszu roślinnego w kolorze zielono-brunatnym. Zabezpieczoną substancję o wadze 2 gram, po przebadaniu na testerze narkotykowym, zidentyfikowano jako marihuana.

Policjanci następnie udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. W pomieszczeniach mieszkalnych zajmowanych przez niego, znaleźli elektroniczną wagę. 21-latek został dowieziony do komendy, a następnie po przesłuchaniu zwolniony.

Jeżeli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczona substancja to marihuana, mężczyźnie może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP