O „CYBERBANKU” z seniorami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O „CYBERBANKU” z seniorami

Data publikacji 30.03.2017

Dziś policjantki z buskiej komendy spotkały się z seniorami zrzeszonymi w świetlicy środowiskowej. Głównym tematem było spotkania było omówienie projektu „CYBERBANK”, przekazanie wszelkich informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej, uświadomienie jak nie stać się ofiarą przestępstwa o charakterze oszustwa bankowego. Mundurowe uczulały również, jakie zagrożenia mogą spotkać osoby starsze w codziennym życiu, w tym związane z oszustwami metodą „na wnuczka, policjantka, krewnego”.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczna i dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju spotkały się dzisiaj z grupą seniorów, którzy uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Świetlicę Środowiskową. Podczas spotkania funkcjonariuszki przedstawiły zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się starsi ludzie. Mł. asp. Justyna Konopka poruszyła z seniorami temat bezpiecznego korzystania z internetu w nawiązaniu do projektu „CYBERBANK”. Funkcjonariuszka upowszechniła wśród uczestników spotkania zasadę bezpiecznych form korzystania z bankowości elektronicznej, stron internetowych czy też robienia zakupów w „sieci”. Seniorzy dowiedzieli się jak mogą wyglądać fałszywe pisma wysyłane do nich drogą elektroniczną przez oszustów, którzy chcą wyłudzić dane. Mundurowe omówiły działanie oszustów metodą na tzw. wnuczka, córkę, funkcjonariusza CBŚP, policjanta, pracowników społecznych itp. Informowały, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

Seniorzy obejrzeli również spoty przestrzegające ich przed niebezpieczeństwami.

Po pogadance rozpoczęła się dyskusja. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że o problemach należy rozmawiać jak najczęściej i przestrzegać przed zagrożeniami, które czyhają na nich w codziennym życiu.

Opr. JK

Źródło: KPP Busko