Bezpieczeństwo dzieci podczas ferii - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo dzieci podczas ferii

Data publikacji 10.02.2015

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju przeprowadził spotkanie z uczniami ze szkoły podstawowej w Starym Korczynie. Dzielnicowy podczas spotkania zwrócił uwagę uczniów na niebezpieczeństwa czyhające podczas aktywnego zimowego wypoczynku.

To już ostatnie dni przed zimową przerwą w nauce. Już w najbliższy piątek młodzież szkolna po raz ostatni w tym półroczu zasiądzie w szkolnych ławach. Zbliżające się ferie zimowe były powodem odwiedzin dzielnicowego. Policjant spotkał się z młodzieżą szkolną ze szkoły podstawowej w Starym Korczynie. Podczas odwiedzin w szkole, opowiadał uczniom jak bezpiecznie bawić się w domu oraz na podwórku. Mówił jakie wybrać miejsce do zabawy, aby było bezpieczne.

Uczniowie uważnie słuchali rad, jakich udzielał im mundurowy. Najmłodsi dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa czyhają w czasie zimy, czego należy unikać w trakcie zabaw na podwórku i jak należy zachowywać się w pobliżu ulicy.

Na koniec dzielnicowy rozdał uczniom opaski odblaskowe. Używanie im przez pieszych poruszających poza obszarem zabudowanym, po zapadnięciu zmroku, jest nie tylko obowiązkowe, ale również zwiększa bezpieczeństwo pieszego.

Opr. TP